AKTUALITY
Zapojili jsme se do prodeje levné ochrany proti koronaviru

Levné, české, efektivní - pro všechny!

08. 04. 2020
 

V těchto dnech jsme zahájili distribuci levné a především účinné a ryze české ochrany proti koronaviru pro všechny. Jedná se o netkanou textilii typu meltblown vyvinutou odborníky z Technické univerzity v Liberci (TUL), která je vyráběna z propletených velmi jemných vláken polypropylenu. Díky její skvělé prodyšnosti a možnosti zachycení 81 procent částic o velikosti virů ji lze použít jako filtr do šitých roušek. Vysokokapacitní výrobu této hydrofobní netkané textilie zajišťuje firma OBROKOV z moravského Šanova.

Pro prodej netkané textilie jsme připravili na adrese www.rouskylidem.cz speciální e-shop, který mohou využít všichni zájemci. „Textilii prodáváme v rolích, ze které si každý velmi jednoduše odstřihne potřebný rozměr, vloží do roušky, a je hotovo. Po sundání roušky se filtr opatrně vyjme, vloží do igelitového pytlíku a vyhodí,“ upřesňuje proces nákupu a konkrétního použití marketingová ředitelka Martina Weberová s dovětkem, že „s filtrem ve vlastní látkové roušce tak každý ochrání nejen své okolí, ale hlavně sebe samého.“ Navíc s velmi nízkými náklady, které pro čtyřčlennou rodinu vyjdou na méně než 10 korun na den.

„Netkaná textilie typu meltblown se vyrábí z roztaveného polymeru vytlačováním z jemných trysek na pohybující se pás, v letu chladne, a na pás se skládá jako propletená vrstva z nekonečných vláken,“ vysvětluje odborný postup produkce akademický profesor TUL a duchovní otec výrobku Josef Šedlbauer. Minimální osmdesátiprocentní záchyt virů přirovnává k definici respirátorů typu FFP1. Jak sám dodává, filtr s vyšší účinností nemá pro látkovou roušku význam s ohledem na její menší přilnutí k tváři. „Vzduch si při nadechování hledá cestu především netěsnostmi kolem obličeje a účinek by byl ve skutečnosti horší,“ upřesňuje. Víc informací na www.rouskystulkou.org .

Do široké propagace celého projektu se s vervou sobě vlastní zapojili také naši známí umělci: Bára Poláková, režisérka Alice Nellis a Pavel Liška, kteří natočeným videem a dalšími aktivitami oslovují širokou veřejnost. „Věřím, že to, co se povedlo, dodá lidem nejen potřebnou ochranu, ale také naději,“ říká Alice Nellis.

Začali jsme šít textilní roušky v Ostravě

 01. 04. 2020
 

Šití vlastních textilních roušek pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky jsme zahájili v závěru minulého týdne v prostorech logistického skladu v Ostravě.

„Nakoupili jsme látku a další potřebný materiál, šicí stroje a pustili jsme se do práce,“ říká ředitel logistického centra Martin Řehoř. Jak doplnil, aktuálně jsou ve výrobě zkušebně dva typy roušek. Ještě v tomto týdnu bude započata jejich distribuce zákazníkům prostřednictvím našeho e-shopu, a to za ceny 49,90 Kč bez DPH za skládanou variantu, respektive 59,90 Kč bez DPH za tvarovanou variantu.

V Mošnově přistálo dopoledne první letadlo se zdravotnickým materiálem pro vládu, který zajistila společnost ADLER Czech

25. 3. 2020

První letadlo s ochrannými prostředky pro vládu, které zajišťuje společnost ADLER Czech, přistálo dopoledne na letišti Leoše Janáčka v Mošnově.

Na palubě bylo na 24 tun zdravotnického materiálu, který byl přímo z letiště převezen do skladu Státních hmotných rezerv v Sedlčanech. Zcela zaplněné letadlo přiletělo do Mošnova na pravidelné nákladní lince z čínského města Urumči v režii dopravce, logistické společnosti EGT Express. Jak říká procurement director ADLERu Aleksandar Alačkov, který osobně zajišťuje a kontrahuje výrobní kapacity v zahraničí, pomoc vládě nabídl ADLER s ohledem na dobrou znalost obchodního prostředí a také díky vlastnictví potřebných certifikátů, vývozních licencí a účtů v dané oblasti. Zaměstnanci firmy pomáhají přímo v Číně už víc jak týden koordinovat nejen samotný obchod, ale také technicky zajišťují potřebné platby dodavatelům.

Další letadla přiletí do Mošnova v pátek, v sobotu a v neděli, přičemž právě páteční dodávka bude určena pro firmu ADLER. Okamžitě po přistání budou ochranné pomůcky převezeny do ostravského logistického centra společnosti a ještě ten den začne distribuce, která bude mimořádně probíhat i o víkendu.

ADLER stále jedná o zajištění ochranných pomůcek

19. 3. 2020

Jak jsme již informovali, naše aktivity k zajištění ochranných pomůcek jsou nyní směřovány do dvou oblastí: dovoz zboží pro stát prostřednictvím firmy ADLER a příprava vlastní výroby roušek v tuzemsku.

V prvním případě již došlo k podpisu smlouvy mezi naší společností a Ministerstvem zahraničí ČR o dovozu řádově milionu kusů ochranných pomůcek z Číny. Aktivně nyní probíhá řešení dopravy. Nakládka by měla probíhat pod dohledem zástupce našeho velvyslanectví. Primárně se jedná o dodávky přímo státu do jeho hmotných rezerv.

V procesu jednání a smluvních dohod je stále možnost šití roušek z nanomateriálu přímo u tuzemských zpracovatelů. Technologická dokumentace je připravena.

Vedle těchto kroků jsme včera poskytli dobrovolníkům část naší bavlněné produkce již nezařazené do prodeje.

Opakovaně prosíme naše zákazníky i všechny zájemce o trpělivost a pochopení. Jakmile budeme mít další podrobnější a konkrétnější informace, okamžitě sdělíme opět stejnou cestou našich webových stránek.

ADLER aktuálně k ochranným pomůckám

18. 3. 2020

Aktuální situace v souvislosti se zajištěním ochranných pomůcek prostřednictvím naší firmy se opět zdárně posunula, v tuto chvíli ve dvou liniích, které jsme avizovali:

- Ve fázi vyjednávání kontraktu s Ministerstvem zdravotnictví ČR je nyní zajištění ochranných pomůcek přímo z asijských zemí, které se nám podařilo obstarat, a to v milionech kusů. Zboží je v zahraničí připraveno k odběru, vyjednává se platba a doprava s exportéry a dohled zástupce z velvyslanectví nad celou nakládkou. Primárně se jedná o dodávky přímo státu do jeho hmotných rezerv.

- Výrazně se posunula rovněž realizace šití roušek z nanomateriálu přímo u tuzemských zpracovatelů. Máme připravenu technologickou dokumentaci, nyní se vše řeší smluvně a pevně věříme, že v nejbližší době zahájíme výrobu.

- Naše nabídka státu poskytnout výrobní kapacity v asijských provozovnách se ukázala jako neschůdná z pohledu zajištění materiálu a distribuce.

Prosíme naše zákazníky i všechny zájemce o trpělivost a pochopení, jakmile budeme mít podrobnější a konkrétnější informace, okamžitě sdělíme opět stejnou cestou našich webových stránek.

Jednání k zajištění roušek pokračují

17. 3. 2020

Aktuálně stále pokračují jednání ve věci výroby a distribuce roušek prostřednictvím naší společnosti. Jak jsme informovali včera, postupujeme v několika liniích:

- Přímé jednání se státem ve smyslu poskytnutí našich výrobních kapacit v asijských provozovnách.

- Přímý dovoz roušek ze zahraničí, kde jsme se již výrazně posunuli dopředu a nyní intenzivně vyjednáváme operativní dopravu.

- Aktivní jednání s tuzemskými výrobci a dodavateli.

Všechny varianty jsou v tuto chvíli nepřetržitě komunikovány s kompetentními pracovníky na všech úrovních. O dalším postupu budeme opět informovat.

KONTAKTY

MALFINI, a.s.
IČO: 25409727
DIČ: CZ25409

Adresa: Oblouková 391
403 40 Ústí nad Labem

Email: podpora@rouskyadler.cz

Telefon: +420 475 665 520
PO-PÁ - 8:00 - 16:30

MDgxOG